ELDEN Brušperk
Culikova1

Petra Čulíková

„Znát smysl života je to největší jmění, které můžeš získat“

Po několika letech strávených v korporátních společnostech jsem se z role zaměstnance postavila do role OSVČ. Jdu tam, kam mě to táhne a za tím, co mě naplňuje. Dříve jsem to ani neuměla vnímat, ale dnes už to nejen vnímám, ale také si dovoluji za tím jít. Miluji zdravé jídlo a zdravou vodu, miluji přírodu a koupání v moři nebo také v rybníce. Jsem prostě RYBA. Užívám si cestu za svobodou a vím, že tato cesta může být radostná a naplňující, ale také velmi bolestná. Oslavuji ženské tělo a těším se z něj.

Jsem lektorkou jógy a to především kraniosakrální jógy. Kraniosakrální jóga je klidná a vede nás skrze tělo na vědomou cestu poznávání sebe sama a poznání pravdy.  Zaměřujeme se na práci s fasciemi a chceme docílit toho, aby tekutiny v našem těle mohly volně proudit. Součástí každé lekce je úvodní relaxace s použitím klidového bodu (spouštěč klidového bodu vyrobený z ponožek a fazolí), dále následují ásány s pumpováním mudry dechu života na aktivaci proudění mozkomíšního moku a potom velmi oblíbená část thajské masáže ve dvojicích. Lekce je zakončena krátkou meditací, kdy vstupujeme do ticha… do prostoru pravdy a nekonečné lásky. Právě v okamžiku, kdy se člověk utiší tak, jakoby chtěl na rušné ulici slyšet motýlí křídla, je nám poznání pravdy odhaleno.

Mou další vášní jsou prožitkové semináře inspirované tzv. Continuum movement. Absolvovala jsem „Školu bederní páteře“ a díky tomu mohu lidi provázet jemnou a hlubokou praxí s tekutinovým tělem. Tato setkání nás vedou do hlubin našich beder, kostí a všech tekutin v těle. Vedou nás k naší vlastní podstatě. V této praxi již mizí všechny techniky a přesouváme se od mechanického pohybu k organickému a biologickému pohybu. Dochází k vnitřní výživě, k naplnění, samo-léčení a uzdravování. Učíme se poznávat a objevovat náš vlastní potenciál. Na těchto seminářích se seznamujeme s hlubokým bederním svalem Psoas, který je starými taoisty nazýván také „svalem duše“. Praxe a cesta přes psoas velmi dobře prospívá celé páteři a zejména bederní oblasti. Šťavnatá tkáň psoatu vzpřimuje páteř, pozitivně ovlivňuje žilní zásobení dolních končetin a posiluje celý nervový systém. Praxe s tekutinami nám pomáhá odhalovat přirozenou moudrost našeho těla. Jsme tak vedeni k sebe-lásce a sebe-přijetí.

Nutno podotknout, že cestu do mého srdce mi ukázala Kraniosakrální terapie. Pomohla mi, a stále mi pomáhá odhalovat a odkládat stará zranění. Pomáhá mi uzdravovat moji bytost a ukazuje cestu k vědomému a radostnému životu. Studiu Kraniosakrální terapie se věnuji od září 2020 a od června 2021 jsem studentkou mezinárodní školy Kraniosakrální biodynamiky Body Inteligence. Kraniosakrální terapeut vytváří podmínky, aby si organismus sám znovu našel své zdraví skrze univerzální léčivou sílu – Dech života. Ošetření probíhá na lehátku, klient je oblečen a terapeut přikládá ruce na jeho tělo nebo pod tělo.

 

Tekutiny se vlastně prolínají celou mou současnou praxí. „Voda má paměť“ … to jsou slova sněhuláka Olafa z pohádky Ledové království II. Takže se to dnes učí i malé děti. A nás tohle ve škole neučili. Ale já vím, že nikdy není pozdě nastoupit cestu sebe-poznání.

Těším se na setkání s Vámi, s láskou Petra Čulíková

Soubory cookies nám pomáhají řídit obsah stránky a reklamy tak, aby vyhovovaly vašim představám. Více informací o cookies